Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLARA MAMA TESİSİ - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLARA MAMA TESİSİ

02 Ekim 2023 - 15 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLARA MAMA TESİSİ
ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLARA MAMA TESİSİ

Ünye Belediyesi, Sokak hayvanlarının gıda ihtiyacının karşılanması ve israfın önüne geçilmesi amacıyla kurduğu tesisi hizmete açıyor. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Yaşadığımız coğrafyada insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak projelerimizi hayata geçirirken, sokak hayvanlarının da barınma ve gıda ihtiyaçlarına yönelik çözüm üretiyoruz. Bu kapsamda Ünye’mize Kompost ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Tesisi’ni kazandırdık. Açılışımıza tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın şehrin her alanında hayata geçirdiği projelere bir yenisi daha eklendi. Sosyal Belediyecilik hizmetiyle vatandaşların sorunlarını bir bir çözerek Ünye’yi bölgenin yıldızı haline getiren Başkan Tavlı, bu kez sokak hayvanlarının mama ihtiyacını karşılayacak projeyi hizmete sunuyor. Ünye Belediyesi tarafından yapılan tesis, 200 metrekare kapalı ve 650 metrekare açık alan olmak üzere toplamda 850 metrekare alana sahip. Tesiste sokak hayvanlarının kuru mama ihtiyacı karşılanırken, Park-bahçe ve pazar atıklarını değerlendirmek için kompost (organik gübre) ünitesi de yer alıyor.

HEM SOKAK HAYVANLARI AÇ KALMAYACAK HEM DE İSRAFIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Ünye Belediyesi bugüne kadar şehrin çeşitli yerlerinde bulunan sokak hayvanlarına mama desteğini periyodik olarak sürdürüyor. Kurulan tesis ile sokak hayvanlarının beslenme gereksinimleri daha düzenli ve etkili gerçekleştirilerek karşılanmış olacak. Proje ile ayrıca belediye sosyal tesisleri başta olmak üzere restoranlardaki atık yemekler çöpe gitmeyerek israfın önüne geçilecek. Tesis yılın 365 günü hizmet verecek.

TESİSTE ORGANİK GÜBRE ÜNİTESİ DE YER ALIYOR

Tesiste Park-bahçe ve pazar atıklarını değerlendirmek için kompost (organik gübre) ünitesi de kuruldu. Kalan pazar atıkları belli bir sıcaklık ve sürede fermente yapılarak kompost haline getirilecek ve organik gübre olacak.

BAŞKAN TAVLI’DAN AÇILIŞA DAVET

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 4 Ekim 2023 Çarşamba günü tesisin açılarak hizmete gireceğini ifade ederek, “Tesisimizin kurulum çalışmaları tamamlanarak üretime hazır hale getirilmiştir. Bu tesisimizi, dünya genelinde nüfusun hızla artması sonucunda oluşan atıkların fazla miktarda çoğalması neticesinde bunlara alternatif çözümler bulmaktır. Üretim, tüketim ve hizmet süreçlerinde atık oluşumunun önlenmesi/azaltılması, yeniden kullanıma öncelik verilmesi, oluşan atıkların ise kaynağında ayrı biriktirilerek toplanması ve geri dönüşüm veya geri kazanımının sağlanarak bertarafa gönderilecek atık miktarının azaltılması suretiyle çevre ve insan sağlığının ve tüm kaynakların korunmasını hedefleyen sıfır atık yaklaşımı ile kurduk. Can dostlarımız bu tesisimiz ile beslenme ihtiyacını giderecektir. Tesisimizi yine anlamlı bir günde açıyoruz. 4 Ekim 2023 Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde saat 14.00’da tesisimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Tüm halkımızı açılışımıza davet ediyor, tesisimizin şimdiden Ünye’mize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

default

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika