Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ÜNYE BELEDİYESİ’NİN BORCUNU 51 MİLYONA DÜŞÜRDÜK - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 31.2392 / Satış : 31.2955
Euro : Alış : 33.7797 / Satış : 33.8406
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2145 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ÜNYE BELEDİYESİ’NİN BORCUNU 51 MİLYONA DÜŞÜRDÜK

03 Ağustos 2021 - 179 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»ÜNYE BELEDİYESİ’NİN BORCUNU 51 MİLYONA DÜŞÜRDÜK
ÜNYE BELEDİYESİ’NİN BORCUNU 51 MİLYONA DÜŞÜRDÜK

Göreve geldiklerinde Belediyenin 113 milyonun üzerinde borcunun bulunduğunu hatırlatan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, iki yılın sonunda bu borcu 51 milyon TL’ye kadar düşürdüklerini söyledi.

Ünye Belediyesi’nin borcu iki yıl içinde yüzde 60 geriledi.

Belediyenin mali durumu ile ilgili bilgilendirmede bulunan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 113 milyonun üzerinde bir borçla devraldıkları Belediye borcunun 51 milyon TL’ye düştüğünü söyledi.

Tavlı, yaptığı açıklamasında şunları söyledi;

Sürdürülebilir bir borç seviyesine düşürdük

“Göreve geldiğimizde Ünye Belediyesinin 113 milyonun üzerinde bir borcu vardı. Bugün geldiğimiz noktada Ünye Belediyesinin hem borçlarını ödeyerek hem de SGK’ya olan borcumuza karşı Dönerçeşme’deki binamızla mahsuplaşmada bulunarak borcumuzu bugün geldiğimiz noktada 51 milyona kadar düşürdük. Böylelikle Belediyemizin borçları artık sürdürülebilir noktaya gelmiş, bu da yapacağımız çalışmalarda elimizi güçlendirmiştir.

Kredimiz yükseldi

Ünye Belediyesi olarak özel bankalara gidip borçlanma talebinde bulunduğumuzda kapıların yüzümüze kapandığı bir süreçten geçtik. Bugün artık bankaların ‘kredi talebiniz var mı?’ diye soracakları bir noktaya gelmiş bulunuyoruz. Artık önümüzü daha rahat görüyoruz, bu da bizim çalışma moral ve şevkimizi artırıyor.”

Ünye KENT Haber

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika