Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ünye Devlet Hastanesinde İmplant Tedavisine Başlandı. - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 33.0389 / Satış : 33.0985
Euro : Alış : 36.1143 / Satış : 36.1794
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2285 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünye Devlet Hastanesinde İmplant Tedavisine Başlandı.

11 Mart 2020 - 237 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Ünye Devlet Hastanesinde İmplant Tedavisine Başlandı.
Ünye Devlet Hastanesinde İmplant Tedavisine Başlandı.

Çekilen dişlerin yerine yerleştirilen ve diş eksikliğinde uygulanabilecek en iyi tedavi yöntemlerinden biri olan implant tekniği Ünye Devlet Hastanesinde uygulanmaya başladı.  

Eksik dişlerin hem sağlık, hem de kozmetik açıdan sorun oluşturduğunu belirten Ünye Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve aynı zamanda Diş Hekimi olan Murat Çiçek, “İmplant, Eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş kökleridir. Bu yöntem diğer tedavi yöntemlerine göre çok avantajlıdır. Sağlıklı yapıldığı takdirde ana diş gibi sağlam ve kullanışlı olmaktadır. Tedavi sonrası rahatlıkla yemek yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz. Eğer çene kemiğinde yeterli yer mevcutsa, neredeyse tüm diş eksikliklerinde başarıyla uygulanabilmektedir. Bunun dışında, halk arasında “damak protez” olarak da bilinen “hareketli tam protezlerin” tutuculuğunu, bu sayede hastanın da konforunu arttırmak amacıyla da implant tedavisi uygulanmaktadır. Günümüzde artık, tüm dişlerini kaybetmiş hastalarda dahi “hareketli veya sabit (yani çıkabilen veya çıkamayan) implant tutuculu protezler” tercih edilmektedir” dedi.

İmplant tedavisinin 18 yaş üzeri, çene ve yüz gelişimini tamamlamış bireylere uygulandığını belirten Dt. Çiçek; “Tedaviden önce çene yapısının implanta uygun olup olmadığını çekilen röntgen sonrası yaptığımız muayeneyle tespit ediyoruz. Daha sonra çene kemiklerinin ve kalan dişlerin ölçüsünü alıyoruz. İmplant yerleşimi her ne kadar cerrahi bir uygulama da olsa, çoğu hasta için bir implantı yerleştirmek bir dişi çekmekten daha hızlı ve rahattır. Total dişsizlik vakaları ise birden fazla implantın çene kemiğine uygulanması ile birlikte hareketli protezlerin implantla sabitlenmesi işlemidir. Total dişsizlik vakalarında hastalar gündelik fonksiyonlarını rahatlıkla yapabilmekte, çiğneme ve konuşmayla birlikte estetik görünümünü de geri kazanmış olmaktadır. Ayrıca hareketli protez kullanan hastaların protezin ağızda durmaması, konuşmada zorlanma, yemek yeme esnasında protezin düşmesi gibi rahatsızlıkları varken implant tedavisi ile bu gibi rahatsızlıkların önüne de geçilmektedir” açıklamalarında bulundu. 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika