Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ünye Limanına 200 Milyon Dolarlık Yatırım! - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünye Limanına 200 Milyon Dolarlık Yatırım!

22 Nisan 2022 - 77 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Ünye Limanına 200 Milyon Dolarlık Yatırım!
Ünye Limanına 200 Milyon Dolarlık Yatırım!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, belediye Nisan ayı meclisinde; “Ünye Limanı yap işlet devret modeli ile ihale edilecek, 200 milyon dolarlık yatırım yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen öncesinde bir bilgilendirme konuşması yapan  Başkan Güler, Büyükşehir Belediyesinin yatırımları ile ilgili meclis üyelerine sunum yaptı.

“Yap-İşlet-Devret, İhale 25 Mayıs’ta”

Başkan Hilmi Güler, 25 Mayıs’ta ihalesi yapılacak olan Ünye limanının yap-işlet-devret sistemi ile yönetileceğine dikkat çekti. Güler, bu yatırımın 200 milyon dolar bulduğunu söyledi.

Limanın sadece Ünye ile kısıtlı kalmayacağının altını çizen Başkan Güler, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Liman ihale tarihi de 25 Mayıs 2022’de yapılacak. Bu yatırım 200 milyon dolarlık. Eğer gerçekleşirse Ordu’muz için önemli bir şey bu. Bu bir kiralama değil yap, işlet, devret modeli. Bazıları buna kiralama diye bakıyor. Ordu’ya çok güzel bir avantaj sağlayacak. 30 senedir 180 metrelik bir rıhtım ile yükleme yapılıyordu. Biz yaptığımız iş ile 330 metrelik bir liman oldu. En son oradan geçerken limana üç gemi yanaşmıştı. Önceden tek gemi yanaşabiliyordu. Artık gemiler beklemeyecek, demoraj ödeyemeyecek. Bu sadece Ünye’ye değil, bütün Ordu’ya, Karadeniz’e gelir ve avantaj kazandırıyor.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika