Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ünye OSB Altyapı İhale Noktasına Geldi - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 27.1039 / Satış : 27.1528
Euro : Alış : 28.8483 / Satış : 28.9003
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1969 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünye OSB Altyapı İhale Noktasına Geldi

05 Haziran 2019 - 238 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Ünye OSB Altyapı İhale Noktasına Geldi
Ünye OSB Altyapı İhale Noktasına Geldi

Ordu Valisi Seddar Yavuz, iftar programında Ünye Organize Sanayi Bölgesi katılımcı üyeleri ile bir araya geldi.

Ünye Atatürk Parkı sosyal Tesislerinde gerçekleşen iftar programında Vali Yavuz, “Ünye’de uygulanan ön kamulaştırma modelinin Türkiye’ye model olabilecek bir çalışma olduğunu söyledi.

Vali Yavuz, Ünye OSB katılımcı üyeleri ile bir araya geldiği iftar programında ön kamulaştırma modeli ile Ünye OSB’nin alt yapı ihalesi yapılabilecek duruma geldiğini söyledi.

Programın açılış konuşmasında Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “OSB’nin temelinin atıldığı b,r Ramazan ayını hep birlikte yaşadık. Artık dönüşü olmayan bir yola birlikte girdik. Onun da önderi olan sayın Valimiz bizi Ünye’de şereflendirdiler.”dedi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz yaptığı konuşmada Ordu, Fatsa ve Ünye OSB’nin Hükümetin en önemli program ve projelerinden biri olduğunu ifade ederek, “Üzerinde çalıştığımız benimde Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettiğim bu model Türkiye’ye örnek olabilecek bir model. Çünkü yatırımcı ile arsayı bizim bir şekilde buluşturtmamız gerekiyor. Bunda da karşılaşabileceğimiz zorlukları güç birliği ile aşabileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Vali Yavuz, Ünye’ye yapılacak OSB’nin 10 yıl önce yapılsaydı Ünye’nin bulunduğu durumun en az yüzde 30 üzerinde olabileceğini ifade ederek şunları kaydetti, “ Bu model ile biz Ünye’de kısa bir süre sonra alt yapı ihalesi yapabilecek bir noktaya gelebileceğiz. Biz aynı modeli Ordu OSB içinde çalışıyoruz Fatsa OSB’de belirli bir ivmeyi zaten kat ettik. Ünye eğer bu OSB’yi 10 yıl önce yapabilseydi bugün Ünye’nin bulunduğu durum en az yüzde 30 üzeri olurdu.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika