Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ÜNYE’DE DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 32.4551 / Satış : 32.5136
Euro : Alış : 34.6559 / Satış : 34.7183
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2189 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ÜNYE’DE DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

02 Temmuz 2023 - 50 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»ÜNYE’DE DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
ÜNYE’DE DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

01 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 97. Yıldönümü Ünye’de çeşitli etkinliklerleve yarışlarla kutlandı.

Bu yıl 97’inci yıldönümü kutlanan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle Ünye’de bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi. Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi, Ünye Liman Başkanlığı ve Ünye Su Sporları Spor Kulübü iş birliği ile düzenlenen ve Ünye İskelesi’nde gerçekleştirilen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 01 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Ünye Liman Başkanı Şükrü Gülay tarafından deniz şehitleri anısına denize çelenk bırakıldı.

BAŞKAN GÜLER, “ÜNYE DENİZCİLİKTE ÇOK ÖNEMLİ BİR İLÇEMİZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkamı Dr. Mehmet Hilmi Güler yaptığı açıklamada, “Ünye’de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamalarına katıldık. Deniz şehitlerimizin anısına denize çelenk bıraktık. Burada tarihi günü hem kutluyoruz hem de şehitlerimizi ve gazilerimizi anıyoruz. Ünye denizcilikte çok önemli bir ilçemiz. Aynı zamanda Ertuğrul Fırkateyni anıtı da Ünye İlçemizde bulunuyor. Bu vesile ile Japonya’da meydana gelen Ertuğrul Fırkateyni kazasında hayatını kaybeden şehitlerimizi, Kıbrıs’taki şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

BAŞKAN TAVLI, “KABOTAJ VE DENİZCİLİK BAYRAMI BAĞIMSIZLIĞIMIZIN

VE EGEMENLİĞİMİZİN SEMBOLÜDÜR”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise “Bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin sembolü olan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı münasebetiyle bugün şehitlerimizin anısına denize çelenk bıraktık. Bütün denizcilik kahramanlarımızı ve şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyoruz.

Bu vesile ile bütün denizcilerimize başarılar diliyoruz. Organizasyonu hazırlayan, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN GÜLAY, “ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANDIK”

Ünye Liman Başkanı Şükrü Gülay ise “Düzenlediğimiz programda deniz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla andık. 01 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledik. Halkımızın da ilgisini görmek bizi de mutlu etti. Güzel bir günü Ünye İlçemizde birlikte yaşadık” dedi.

01 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları kapsamında taka, tekne ve kano

yarışları, yüzme yarışları ve yağlı direkten bayram alma yarışması düzenlendi. Yarışlar büyük bir heyecan ve coşkuyla takip edildi.

Yarışmalarda, 200 metre yüzme yarışında Hüseyin Veisoğlu birinci, 500 metre yüzme

yarışında Eşref Yalın Ergün birinci, kano erkeklerde Anıl Gürkan Kılıçarslan birinci, kano

bayanlarda Eylül Kılıçarslan birinci, Taka yarışında Ersoy Turan birinci, tekne yarışında Nuri Çöreği ve yağlı direk yarışında Mert Ahretlikoğlu birinci oldu. 

Birincilere protokol tarafından madalya ve altın ödülü verildi.

default
default

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika