Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ünye’de kan bağışçılarına madalya verildi - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2261 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünye’de kan bağışçılarına madalya verildi

08 Ağustos 2019 - 261 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Ünye’de kan bağışçılarına madalya verildi
Ünye’de kan bağışçılarına madalya verildi

Ünye’de Türk Kızılay’a gönüllü ve düzenli kan bağışı yapan 105 kişiye madalya verildi.

Türk Kızılay Ordu Kan Bağışı Merkezi ve Türk Kızılay Ünye Şubesi iş birliği ile Türk Kızılay’a gönüllü ve düzenli kan bağışı yapan 105 kişi için madalya töreni düzenledi.

Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde gerçekleşen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından protokol konuşmaları ile devam eden programda Türk Kızılay’a gönüllü ve düzenli kan bağışı yapan 105 kişiye madalya verildi.

Türk milletinin merhamet eli olan Türk Kızılay’ı, kamu yararına çalışan ve 151 yıllık birikim ve faaliyetleri ile ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşlarındandır ifadesini kullanan Türk Kızılay Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürü Ünal Keskinoğlu, Türk Kızılay’ının ülkemizde yürüttüğü önemli görevlerinden biri de kan hizmetleri faaliyetleridir. Türkiye genelinde 18 bölge kan merkezi, 68 kan bağışı merkezi ve mobil kan bağışı araçlarıyla kan hizmetleri faaliyeti yürüten Türk Kızılay’ının hizmet birimlerinden bir tanesi olan Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi(Samsun) ulusal mevzuatlar doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’mızın kendisine verdiği yetki ile sorumluluk sahasındaki Amasya, Ordu, Samsun, Sinop ve Tokat illerinde kan bağışı kabul faaliyetleri yürütmekte ve bu illerdeki sağlık kuruluşlarında tedavi gören hastaların kan ürünleri ihtiyaçlarını karşılamaktadır.”dedi.

Kan bağış çalışmaları ile ilgili bilgi veren Keskinoğlu, “Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi(Samsun)159 personel, 39 araç ile Ordu, Samsun ve Tokat’ta bulunan Kan Bağışı Merkezleri ile geçtiğimiz sene düzenlenen 2.811 adet kan bağışı kabul çalışmasında 102 bin 3 ünite kan bağışı kabul etmiş ve sorumluluk sahasındaki kan ürünü kullanılan 44 sağlık kuruluşunda tedavi gören kişilerin kan ürünü ihtiyaçlarını Kızılay’a ait araçlarla ilgili sağlık kuruluşlarına ulaştırmıştır.”diye konuştu.

Ünye’de 105 bağışçılarının olduğunu ifade eden Keskinoğlu şunları kaydetti, “Kan hizmetleri faaliyetlerinin en önemli unsuru kan bağışçılarıdır, kanı verecek bağışçılar olmazsa yapılan yatırılmaların hiçbir anlamı bulunmamaktadır. Bu sebeple Türk Kızılay’ı tarafından gönüllü ve düzenli kan bağışlayan kişilere her sene gerçekleştirilen törenlerle teşekkür edilmekte, yaptıkları bağış sayısı doğrultusunda kan bağışçılarına madalya takdim edilmektedir. Bu yıl Türk Kızılay’ı Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü olarak Ünye İlçemizde35 bağış yapan 2 bağışçımıza altın madalya, 25 bağış yapan 11bağışçımıza gümüş madalya, 10 bağış yapan 92 bağışçımıza bronz madalya takdim edilecektir.”

Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” ifadesini kullanan Keskinoğlu, “Düzenlenen tören vesilesi ile düzenli kan bağışlayan değerli kan bağışçılarımıza yapmış oldukları bu örnek davranış için teşekkür ederiz. Kamuoyunda gönüllü kan bağışının öneminin pekiştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına ilişkin çalışmalarda bizlere her zaman destek olan başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere tüm kamu kurumlarına, sivil toplum ve özel sektör kuruluşlarına, değerli basın yayın kuruluşlarımıza teşekkür ediyor, “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır.” sloganı vatandaşlarımızı Türk Kızılay’ının kan ve kök hücre bağışçısı olmaya davet ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.”dedi. Ünye KENT Haber

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika