Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ünye’den Filistin’e Destek - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünye’den Filistin’e Destek

12 Mayıs 2021 - 160 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Ünye’den Filistin’e Destek
Ünye’den Filistin’e Destek

Ünye’de İsrail tarafından saldırılara uğrayan Filistinlilere yönelik destek konvoyu düzenlendi. Düzenlenen konvoya ise onlarca araç katıldı.

Geçtiğimiz günlerde İsrail’in Mescid-i Aksa’ya saldırmasıyla başlayan ve halen devam eden saldırılara sessiz kalamayan Ünyeliler, Filistin halkına destek konvoyu düzenledi. Ünye Kızılay Şubesi, Doğal Afet ve Sağlık Arama Kurtarma Derneği (DASKUT), Ünye Yunus Emre Ofroad Kulübü, Ünye Gençlik ve Motor Sporları Derneği ve İHH İnsani Yardım Vakfı Ünye Temsilciliği’nin de destek verdiği araç konvoyu Cumhuriyet Meydanı’ndan başlamasının ardından, onlarca araçta bulunan vatandaşlar Filistin ve Türk Bayraklarını sallayarak İsrail’e lanet okudu. Polis kontrolünde yapılan destek konvoyu şehir merkezinde gezilmesinin ardından yine meydanda  buluşulmasından sonra son buldu.

“İsrail Terör Şebekesi Haline Geldi”

Yapılanlara sessiz kalmayarak onlarca vatandaşında katıldığı tepki sonrası konuşan Ünye Kızılay Ünye Şubesi Başkanı İsmet Küçükoğlu,” Dört günden beri ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’da İsrail zulmü bir kez daha kendini göstermiştir. Bizim en kutsal saydığımız bu mübarek günlerde özelliklede kandil gecesinde İsrail polisinin yaptığı saldırıyla şuan itibariyle yaklaşık 600’e yakın Müslüman yaralı vaziyettedir. Bunlardan 28 tanesi vefat etmiştir. Vefat edenlerin 10 tanesi de çocuktur. İsrail bir devlet olmaktan çıkmış artık bir terör şebekesi haline gelmiştir. Artık bu son dakikadır. İsrail’in bu yaptıklarına göz yuman ülkelere sesleniyorum. Lütfen artık tavsiyeye ve ikna edici müzakerelerden vazgeçin. Yaptırımlara başlayın. Bu artık bizim için özellikle Kudüs ve Filistin bizim kırmızı çizgimizdir. Mazlumların ahıyla Cenab-ı Hakkın arasında hiçbir mesafe yoktur. Direk ona ulaşmaktadır. Eğer sessiz kalırsak bu bitmez. İslam ülkelerinin tam orasında konuşlanmış olan bu İsrail, maalesef İslam ülkelerinin birlik olmaması sebebiyle bu cesareti bulmaktadır. Diğer taraftan Birleşmiş Milletler sözleşmeleri, insan hakları ihlalleri BM Güvenlik Konseyi’nin kararlarını adeta yok saymaktadır. BM maalesef bu işe sert davranmamaktadır. Eğer gerekli yaptırımı uygulasaydı İsrail bu zulmü yapmazdı. Ben ülkemizdeki STK’lara da seslenmek istiyorum. İstanbul Sözleşmesi adı altında kadınlara sahip çıkan derneklerimizin İsrail’in yaptığı bu zulümde kadınlar ve çocuklar ölüyor. Onların neden sesi çıkmıyor. Lütfen sesimizi çıkaralım” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika