Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ünye’den Temiz Çevre Hassasiyeti! - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünye’den Temiz Çevre Hassasiyeti!

20 Eylül 2022 - 68 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Ünye’den Temiz Çevre Hassasiyeti!
Ünye’den Temiz Çevre Hassasiyeti!

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Dünya Temizlik Günü’nde Çevre temizliğine dikkat çekerek, “7/24 esasına göre gece gündüz demeden çalışarak hem şehrimizde yaşayan insanlarımıza hem de şehrimize gelen misafirlerimize temiz bir şehir sunmak adına üzerimize düşen görevi ziyadesiyle yerine getirmeye gayret ediyoruz” dedi.

Ünye’de Dünya Temizlik Günü nedeniyle atık toplama etkinliği yapıldı. Gölevi Mahallesi sahilinde gerçekleştirilen etkinliğe kadın-erkek, çocuk-genç çok sayıda kişi katıldı. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı gençlerle birlikte sahilde atık toplarken çevre bilincine dikkat çekildi.

Pet ve cam şişe, poşet, ambalaj atıkları gibi doğada yok olması mümkün olmayan atıklar çöp poşetlerine konularak Ünye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Etkinlik sonrası bir açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Bugün Dünya Temizlik Günü olması nedeniyle temiz çevreye dikkat çekmek üzere yerel yönetim olarak buna katkı sunmak için gençlerimizle ve hemşerilerimizle bir araya gelerek Ünye’mizin Gölevi Mahallesi sahilinde bir etkinlik gerçekleştirdik. Dünya’da insan yoğunluğu bakımından ciddi anlamda nüfus artışı görülmektedir. Bununla birlikte gelişen dünyanın en büyük sorunlarından biri de çevre kirliliğidir. Salınan gazlarla birlikte Dünya’mız ciddi bir afetler ve felaketlerle yüzleşme durumuna doğru gitmektedir. Bu nedenle gelişen toplumlarda çevre bilincinin ne kadar önemli olduğu, doğanın korunmasının ne kadar önemli olduğu sel ve afetleri yaşadığımızda net olarak görülüyor. Onun için biz de Dünya Temizlik Günü nedeniyle farkındalık oluşturmak ve çevreye karşı hassasiyetlerimizi göstermek için böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Katılım sağlayan tüm arkadaşlarıma ve gençlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Tavlı, “Biz Şehrimizi Temiz Tutuyoruz”

Yerel Yönetim olarak Ünye’de etkili bir temizlik hizmeti yürüttüklerini ifade eden Başkan Tavlı, “Biz şehrimizi temiz tutuyoruz. 7/24 esasına göre gece gündüz demeden çalışarak hem şehrimizde yaşayan insanlarımıza hem de şehrimize gelen misafirlerimize temiz bir şehir sunmak adına üzerimize düşen görevi ziyadesiyle yerine getirmeye gayret ediyoruz. Ancak en güzel temizlik çevreyi kirletmemektir. Tabi burada bizler üzerimize düşen sorumluluklarımızı yaparken ailelerimize ve eğitim

camiamıza büyük sorumluluk düşmektedir. ‘Ağaç Yaş İken Eğilir’ atasözünden hareketle eğer bir çocuklarımız küçük yaşta yetiştiremez ve eğitemezsek bunun hiçbir anlamı olmuyor. Belli yaştan sonra kimseye de bu farkındalığı kazandırmak kolay olmuyor. Onun için ailede ve okullarımızda çocuklarımızı çevre bilincine karşı duyarlı yetiştirmeliyiz. Bu özeni gösteren tüm hemşerilerime ve buraya katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika