Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ünyeli 33 yıllık genel cerrah, deniz tutkusuyla ahşap tekne inşa ediyor. - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünyeli 33 yıllık genel cerrah, deniz tutkusuyla ahşap tekne inşa ediyor.

22 Ağustos 2022 - 59 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Ünyeli 33 yıllık genel cerrah, deniz tutkusuyla ahşap tekne inşa ediyor.
Ünyeli 33 yıllık genel cerrah, deniz tutkusuyla ahşap tekne inşa ediyor.

Adana’da bir hastanede 33 yıldır uzman doktor olarak görev yapan Ahmet İhsan Mutlu, işten arta kalan zamanlarını atölyesinde geçiriyor. El yapımı ahşap tekneler yapan Mutlu, emekliliğinde kendi yaptığı tekne ile dünyayı gezmek istiyor. Günde onlarca hastayı muayene ediyor, şifa dağıtıyor. Mesai sonrasında ise yine aynı cerrah titizliğiyle çalıştığı atölyesinin yolunu tutuyor.

TRT Haber’e göre, tam 33 yıldır Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Ahmet İhsan Mutlu, stresini tersanede atıyor. Mesaisinden arta kalan zamanda el yapımı ahşap tekne inşa ediyor.

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan ve Ordu’nun Ünye ilçesinde dünyaya gelen Mutlu’nun tekne merakı, deniz tutkusu ile başladı.

“Burada her çocuğun hayali bir kayık yapmak”

Ünye’de her çocuğun hayalinin deniz kenarında bir kayık yapmak olduğunu söyleyen Mutlu, “Sandal, onunla başlayan bir süreç. Daha sonra yelken tutkusu. Yelken tutkusu olunca ister istemez kendi teknenizi kendiniz yapmak zorunda kalıyorsunuz” dedi.

Amatör olarak başladığı yolculukta çok okuyup çok araştırdı Mutlu, zamanla işin ustası oldu ve şimdiye kadar 3 tekne yaptı.

Mesleğinin stresini tekne yaparak atıyor

Tekne yapımı onun için artık bir hobiden çok daha fazlası.

Doktorluğun zor bir meslek olduğunu söyleyen Mutlu, “Zaman içinde yapmaya başlarken olayda bir rehabilitasyon gibi kendimi rahatlatma gibi değildi ama sonra gördüm ki burada geçirdiğim zaman daha huzur verici daha mutluluk verici. Bu mekana girdiğim anda her şeyi unutuyorum” diye konuştu.

Mutlu, emekliliğinde de kendi yaptığı teknelerden birinin kaptanı olup dünyayı gezmek istiyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika