Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ünyeli Bakan Yardımcısı Kıran, Hırvatistan Büyükelçisi Oldu - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünyeli Bakan Yardımcısı Kıran, Hırvatistan Büyükelçisi Oldu

08 Eylül 2022 - 66 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Ünyeli Bakan Yardımcısı Kıran, Hırvatistan Büyükelçisi Oldu
Ünyeli Bakan Yardımcısı Kıran, Hırvatistan Büyükelçisi Oldu

Yaklaşık 4 yıldır Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevini başarıyla yürüten Ünyeli hemşehrimiz Yavuz Selim Kıran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Hırvatistan Büyükelçiliği görevine atandı.

Atama kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Görevindeki başarısı ve insanlara yaptığı yardımlarla gönüllere taht kuran Ünyeli Bürokrat Yavuz Selim Kıran’ı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtdışı programlarında yanından ayırmadığı da gözlerden kaçmadı.

Kararla, Hırvatistan Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi olan Mustafa Babür Hızlan merkeze alınırken, bu göreve Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran atandı.

YAVUZ SELİM KIRAN KİMDİR?

Yavuz Selim Kıran, 1985 yılında Ordu’da dünyaya geldi. Lisans öğrenimini Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Yavuz Selim Kıran, Erdoğan’ın başbakanlık döneminde Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevini yürüttü.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) Başkan Danışmanlığı ve Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü’nün (TÜSSİDE) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenen Kıran, ayrıca Dışişleri Bakanlığı Başdanışmanı olarak da görev yaptı.

2018 yılı genel seçimlerinde AK Parti Ordu Milletvekili adayı olan Yavuz Selim Kıran, 7 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Kıran, evli ve bir çocuk babasıdır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika