Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
“Ünyespor’a sahip çıkılsın” - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 27.0020 / Satış : 27.0507
Euro : Alış : 28.7571 / Satış : 28.8090
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1969 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

“Ünyespor’a sahip çıkılsın”

05 Ağustos 2023 - 14 kez okunmuş
Ana Sayfa » Spor»“Ünyespor’a sahip çıkılsın”
“Ünyespor’a sahip çıkılsın”

Ünye 1957 Spor’un yalnız bırakıldığını belirten Ünye 1957 Spor Forza taraftar gurubu, kayyum sürecine giden takıma sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Forza Taraftar Grubu, her yıl acaba bu yıl ne olacak diye düşünmek istemediklerini ve Ünye’nin bir bütün olarak takıma sahip çıkmasını istedi. 

Ünye 1957 Spor’un yalnız bırakıldığını belirten Forza taraftar gurubu, kayyum sürecine giden 1957 Spor’a Ünye’deki tüm kurum ve kuruluşlar, Oda ve STK’lar tarafından sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. 

Sessiz kalınıp ses çıkartılmadı

Ünye 1957 Spor’un kuruluş aşamasından bahseden ve dönemin Belediye Başkanı Çamyar’ın görevden alınmasıyla Ünye 1957 Spor’un sahipsiz kaldığını vurgulayan Forza taraftar gurubu açıklamasında, “Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Ünye 1957 Spor, Ünye Belediyespor kapatılarak zamanın belediye başkanı Ahmet Çamyar önderliğinde kurulmuştur. Yani bu kulüp tamamen Belediye tarafından kurulan bir kulüp. Efsane Ünyespor, Ünye siyasetinin Ordu siyasetine boyun büktürülmesiyle kayyuma bırakılıp sahipsiz kalmıştır ve o dönem görevlerinden alınan efsane bakan ve başkanımızın olmayışından ötürü hiçbir Ünye Sevdalısı bu durum karşısında ses çıkarmamıştır.” ifadelerini kullandı. 

Ünye 1957 Spor’un her yıl aynı senaryolarla karşı karşıya kaldığı ifade edilen açıklamada şöyle denildi; 

Her sene aynı senaryolara maruz kalıyoruz

 “2017 yılından bugüne kadar Bal liginde mücadele eden Ünye1957 Spor kulübümüz, bu sene olduğu gibi her sene aynı senaryolara maruz kalmış, sadece Mehmet Ali Durak başkanımız döneminde maddi sıkıntı yaşamadan rahat bir sezon geçirirken manevi yalnızlığa itilerek başarılı olması siyaseten istenmemiştir. Burada kulübümüzde başkanlık yapan insanları eleştirmek istemiyoruz, şöyle olsaydı böyle olsaydı demeyeceğiz.

Ünye ve Ünye 1957 Spor bunu hak etmiyor

Eğer ki bu şehirde Ünye’nin en anlamlı markası olan, Ünye dışında her yerde bu şehrin ismini takımı ve taraftarı ile en iyi şekilde temsil eden futbol kulübünü bir Reis olarak kayyuma bırakıyorsanız, burada tek eleştirilecek makamın sadece Ünye Belediyesi başkanlık makamının olduğunu söyleyebiliriz. Belediye başkanımızın bu konudaki tavrını hiçbir zaman bilemedik. Çıkıp açık açık, ‘Kardeşim ben futbola yatırım yapmak istemiyorum, öncülük etmek istemiyorum’ dese biz hiçbir zaman ağzımızı açıp bir kelam etmeyiz ama netice itibariyle böyle bir durum söz konusu değil. Ona da hak veriyorum çünkü Efsane başkanımız Ahmet Arpacıoğlu döneminde Ünyespor şahıs kulübü olduğu halde, takım bu hale düştüğünde bile takımı yalnız bırakmıyor Ankara siyasetini devreye sokarak bir şekilde bu durumdan bizleri kurtarıyordu ama Hüseyin Tavlı başkanımız bu durumda yalnız biz biliyoruz. Ama ondan da bunları duyup, sadece seçim süresinde bu şehre gelip Ankara’ya gönderdiğimiz kim varsa onlara karşı tavrımızı koymak en doğal hakkımız olarak görüyoruz.

Ünye’yi severken acı çekmek isteniyoruz

Biz artık bıktık, biz Ünye’yi severken acı çekmek istemiyoruz, biz acaba bu sene ne olacak düşüncelerinden kurtulmak istiyoruz, biz bu şehri karşılıksız severken karşılıklı sevgi duyanların bu şehre verdiği zararı görmek istemiyoruz, biz ayrıştırıcı değil birleştirici lider görmek istiyoruz, kamu kurum ve kuruşları,  STK’ları, odaları tamamıyla birleştiren, bu birlik ve beraberlikten oluşan her oluşumun sadece Ünyespor değil Ünye adına kurulan her oluşumun daha güçlü olacağının tam inancındayız.”  ÜNYE KENT HABER

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika