Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ÜNYE’YE BÜYÜKŞEHİR İMZASI - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ÜNYE’YE BÜYÜKŞEHİR İMZASI

14 Aralık 2020 - 239 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»ÜNYE’YE BÜYÜKŞEHİR İMZASI
ÜNYE’YE BÜYÜKŞEHİR İMZASI

Denizi, yeşil doğası ve zengin tarihi dokusuyla eşsiz güzellikler sunan Kadılar Şehri Ünye, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin dokunuşlarıyla, turizmde iddialı bir ilçe olma yolunda hızla ilerliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesinde günümüz çağdaş kent normlarına uygun ve dünyanın sayılı kentlerinde bulunan yaklaşık 5 km’lik bisiklet, yaya yolu ve Çamlık alanında turizme büyük katkı sağlayacak, tamamı ahşaptan yapılan kır kahvesi inşa ediyor. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yerel seçimlerde söz verdiği yatırımlardan olan bisiklet ve yaya yolu ile Kır Kahvesi inşaatındaki çalışmalar aralıksız sürüyor.

5 KİLOMETRE BİSİKLET VE YAYA YOLU

Otogar ve Çamlık girişi boyunca uzanan 5 kilometre uzunluğundaki güzergahta hayata geçirilecek ‘Bisiklet ve Yaya Yolu’nda 3 farklı noktada akıllı bisiklet istasyonları ile engelli şarj istasyonları da bulunuyor. İki etaptan oluşan projede, ilk etabın altyapısı tamamlandı ve üstyapı çalışmalarına geçildi. Yapılan iyileştirmeler sırasında ise dolgu malzemesi kullanılmadı. Bozuk zeminde iyileştirme çalışmaları yapıldı.

ÇAMLIK BÜYÜKŞEHİR’İN KORUMASI ALTINDA

Karadeniz’in en güzel mesire alanlarından biri olan Çamlık için korunaklı imar planı oluşturarak, imara açık olan alanda yapılaşmanın önünün kesen Ordu Büyükşehir Belediyesi, burada bulunan beton yapıları ve molozları kaldırarak, doğayla uyumlu piknik masaları yerleştirdi. Çamlık’ın araç girişi kapatılarak, ses ve görüntü kirliliği engellendiği gibi çocuklar için güvenli ortam oluşturuldu.

DOĞAYLA UYUMLU KIR KAHVESİ

Araç yolu eski Ünye kesme taşı ile kaplandı. Yürüyüş yolu ise kiremit tozu ile yeniden hizmete sunuldu. Çamlık’a gelen ziyaretçilerin rahat bir ortamda zaman geçirebilmelerini sağlamak amacıyla, doğayla uyumlu tamamen ahşap kullanılarak inşa edilen Kır Kahvesi çalışmalarında ise sona gelindi. Ayrıca Çamlıkta yeni fidanların da toprakla buluşacağı bildirildi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, beraberinde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Büyükşehir Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz ile Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı İzzet Gündoğar ile birlikte ilçede devam eden çalışmaları inceledi.

GENEL SEKRETER ALP ÜNYE’DE

Çamlık ve bisiklet yolunda yaptığı incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Alp, “Büyükşehir Belediyesi olarak her ilçemizde, iyileştirme ve güzelleştirme çalışmalarını sürdürmekteyiz” dedi. Genel Sekreter Alp, “Ünye ilçemizde Otogardan başlayıp, Çamlık’a kadar devam eden 5 kilometrelik yürüyüş pistinin haricinde bir de bisiklet yolu yapıyoruz. Burada bizim yaptığımız bir dolgu çalışması değil zemin iyileştirmesi. Ünye halkımız da çalışmalar tamamlandığında projeyi çok beğenecekler” diye konuştu.

HİZMETLERİMİZ HER İLÇE İÇİN ARTARAK DEVAM EDECEK

Ünye Çamlık’ta tamamlanan ve devam eden çalışmalara değinen Genel Sekreter Alp, “Çamlık’ta da bir zemin iyileştirme çalışmamız oldu. Denize paralel, sıfır noktasında kiremit tozlu bir yürüyüş yolu yaptık. Ayrıca, ahşaptan, çevreye rahatsızlık vermeyen, çevreyle uyumlu bir kafe oluşu da insanların takdirini kazandı. Çamların diplerinde de bir iyileştirme yapacağız. Mevcut çamların arasında yeni çamlar yetiştirelim, burada bir fidanlık yapalım istiyoruz. Bu hizmetlerimiz her ilçe için artarak devam edecek” şeklinde konuştu.

TAVLI’DAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ilçesine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise “Ünye’nin önemli ihtiyaçlarından bir tanesi sahil güzergahındaki bisiklet yolunun uzatılmasıyla ilgiliydi. Bu çalışma Otogar’ın yanından başlatıldı. Tabakhane Deresi’ne kadar olan kısmın altyapısı hemen hemen tamamlandı. Bu hizmetlerin ilçemize kazandırılmasında büyük emekleri olan Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, hemşerilerim ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.  

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika