Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
‘ÜRETEN ORDU’ HAMLESİ ÖDÜL ALDI - Ünye Haber Takip
...
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2145 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

‘ÜRETEN ORDU’ HAMLESİ ÖDÜL ALDI

25 Ekim 2022 - 75 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»‘ÜRETEN ORDU’ HAMLESİ ÖDÜL ALDI
‘ÜRETEN ORDU’ HAMLESİ ÖDÜL ALDI

Güvenilir Ürün Platformu tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurumun desteği ile gerçekleştirilen ‘Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future’ ödül töreni İstanbul’da yapıldı.

Zirveye, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak, Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, Migros A.Ş İcra Başkanı Ömer Özgür Tort, Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurulu Başkanı Erkan Gürkan’ın yanı sıra çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi katıldı.

BAŞKAN GÜLER, KONUŞMACI OLARAK KATILDI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in de konuşmacı olarak katıldığı zirvede paneller, workshoplar ve 8 ülkenin ticaret müşavirleri ile B2B görüşmeler yapılırken, etkinlik kapsamında düzenlenen Feed the Future Ödül Töreni ile ürün güvenliği konusunda başarılı çalışmalarıyla tüketici sağlığına katkı sağlayan ürün ya da kuruluşlara 33 farklı kategoride ödül verildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi de ürün güvenliği konusunda başarılı çalışmalarıyla tüketici sağlığına katkı sağlayan kuruluşlar kategorisinde ödüle layık görüldü. Başkan Güler’in öncülüğünde tarımda sürdürülebilirlik ve nitelikli tarım çalışmaları amacıyla kurulan ORTAR şirketi, ‘İyi Tarım Uygulamaları’ alanında ödül aldı. Başkan Güler’e ödülünü Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak takdim etti.

BAŞKAN GÜLER: “TÜRKİYE’NİN ÜRETEN ORDU’SU YOLUNA DEVAM EDİYOR”

Program sonrası sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Türkiye’nin Üreten Ordu’su yoluna devam ediyor” dedi.

Ürün güvenliği açısından verilen bir ödüle layık görülmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Güler, şunları kaydetti:

“Ülkemizin en kapsamlı tarım ve gıda etkinliği olan, Güvenilir Ürün Platformu öncülüğünde İstanbul’da düzenlenen Güvenilir Ürün Zirvesi’ne katıldık. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi’nin de katıldığı zirvede Güvenilir Ürün Platformu tarafından gerçekleştirilen “Sürdürebilir Dünya İçin İlk Adım” konulu panelde yaptığımız çalışmaları ve deneyimlerimizi katılımcılar ile paylaştık. Gerçekleştirilen panelin ardından, Cumhurbaşkanlığımız himayesinde yürütülen ve yerel ekonomilere destek vermeyi amaçlayan Beni Hafife Alma Projesi’nin imza törenini gerçekleştirdik. Programda ayrıca ürün güvenliği konusunda yaptığımız çalışmalarla ödüle layık görüldük. Çalışmalarımızı bu değerli ödüle layık gören ve programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Ödül töreninin ardından Programın Sürdürülebilir Ürünler için Beni Hafife Alma isimli ilk panelinde T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen Beni Hafife Alma Projesi masaya yatırıldı. Moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın yaptığı panelde Migros A.Ş. İcra Başkanı Ömer Özgür Tort, Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ve Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurulu Başkanı Erkan Gürkan konuşmacı olarak yer aldı. Panel sonrasında ise Beni Hafife Alma Protokol imza töreni gerçekleştirildi. Halen sürdürülmekte olan ve yerel ekonomiye destek amaçlayan Beni Hafife Alma Projesi’nin tüm Türkiye’ye yayılması adına Güvenilir Ürün Platformu ile güçlerini birleştirme kararı alan taraflar arasında protokol sözleşmesi imzalandı.

Program aile fotoğrafıyla sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika