Dolar : Alış : 18.7913 / Satış : 18.8252
Euro : Alış : 20.6661 / Satış : 20.7033
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1731 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ÜTSO Faaliyet Raporunda OSB Müjdesini Verdi

20 Nisan 2019 - 232 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»ÜTSO Faaliyet Raporunda OSB Müjdesini Verdi
ÜTSO Faaliyet Raporunda OSB Müjdesini Verdi

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası 1 Yıllık Faaliyet Raporunu açıkladı. ÜTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin katıldığı kahvaltı programında…

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası 1 Yıllık Faaliyet Raporunu açıkladı.

ÜTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin katıldığı kahvaltı programında ÜTSO Başkanı İrfan Akar, görevdeki ilk senesinde yapılan çalışmaları 1 Yıllık Faaliyet Raporunda bir araya getirdi.

Ünye Organize Sanayi konusunda da açıklamalarda bulunan Akar, 1 Yıllık Faaliyet Raporu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

ÜTSO Başkanı İrfan Akar: “Geçtiğimiz yıl 20 Nisan’da bu görevi devraldık ve bugüne kadar elimizden gelen faaliyetleri yapmaya çalıştık. Çalışmalarımıza Tokat Günleri’nde Ünye’yi tanıtarak başladık ve akabinde Ankara’ya gidip çeşitli temaslarda bulunduk. Sonrasında yönetim kuruluyla ilk meclis toplantımızı oluşturduk daha sonra da sorunlarla ilgilenmeye başladık. Finansman noktasında Nefes Kredisi adı altında 130 firmamıza 10 bin liralık bir finansman sağladık. Ekonomik kriz derinleşince bankalarla bir araya geldik ve toplantılar yaptık. İş gücü eleman noktasında meslek okullarıyla temas halinde olduk ve öğrencilerimizi bu okullara yönlendirmek için hala çalışmalarda bulunmaktayız.

1 Yılı Çeşitli Faaliyetlerle Dolu Dolu Geçirdik

Ünye kumunu ön plana çıkartmak için çalışmalarda bulunduk. Endüstri Meslek Lisemizin ingilizceyle ilgili olan çalışmasına destek verdik. Japon Büyükelçisiyle temaslarda bulunduk ve başarılı sonuçlar aldık. Çeşitli ziyaretlerde bulunduk ve ekonomik anlamda çeşitli toplantılara katıldık. Kontardato döneminde firmalara destek verdik. Eğitime ciddi katkılarımız oldu ve faaliyetlerdeki başarılarda desteklerimiz oldu. Bölgedeki en büyük sel felaketinde zarar gören firmalara desteklerimizi esirgemedik. Ulaşamadığımız üyelerimize de ulaşacağız.

Organize Sanayi’nin Temellerini İnşallah 2019 Yılının Sonuna Yetiştireceğiz

Organize Sanayi’de 263 dönüm parselimiz var ve devletten bir kısım ödenek de geldi. Önümüzdeki günlerde de üyelerimizle toplantı yapıp para tahsis etme dönemine gelmiş bulunuyoruz. 500 dönümlük alandan 263 dönüm net kullanılacak alandır, diğer alanlar okul, cami, yemekhane, sosyal tesis, yeşil alan gibi faaliyetler için kullanılacaktır. İnşallah Organize Sanayi’nin temellerini 2019 yılının sonuna yetiştireceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika