Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Vali Erol, Fatsa OSB’yi Ziyaret Etti - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Vali Erol, Fatsa OSB’yi Ziyaret Etti

21 Eylül 2023 - 16 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Vali Erol, Fatsa OSB’yi Ziyaret Etti
Vali Erol, Fatsa OSB’yi Ziyaret Etti

Vali Muammer Erol, Fatsa Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek, Müteşebbis Heyet ile bir araya geldi.

Ziyarette, Fatsa OSB Müdürü Olgun Topkaya tarafından bir sunum yapılarak, Fatsa OSB’nin kuruluşundan bugüne kadarki gelişim süreci hakkında Vali Muammer Erol’a bilgi verildi.

Fatsa OSB’nin 2001 yılında, 500 dönümlük arazi üzerine kurulduğunu, genişleme çalışmalarıyla birlikte 1.435 dönüme çıkarıldığını söyleyen Olgun Topkaya, Fatsa OSB’de halihazırda 8.100 kişinin istihdam edildiğini ve yapılan üretimden 71 ülkeye ihracat yapıldığını ifade etti.

Müteşebbis Heyeti oluşturan iş insanlarının karşılaştığı sorun, sıkıntı ve taleplerini de dinleyen Vali Erol, katma değeri yüksek ürünler üretmeleri için iş insanlarından AR-GE çalışmalarına ağırlık vermelerini istedi.

Vali Muammer Erol, toplantı sonrasında, Fatsa OSB’de faaliyet ve üretim yapan Lider Bentonit, MCL Bentonit, Teos Nakış Baskı Tekstil, Misa Kalıp, Maya Sera Balık Ağı Fabrikası, Beydemir Tekstil, Aydın Kontrplak, FGA Tekstil, Erateks işletmelerini ziyaret etti.

İşletme sahiplerinden yapılan üretim ve istihdam hakkında bilgi alan Vali Muammer Erol, ”Fatsa OSB’de üretim yapan sanayi kuruluşlarımızdan bazılarını ziyaret ederek, yakından tanımaya çalıştık. İşletmelerimizin gelişmesi, büyümesi ve adını duyurması çok önemlidir. Fatsa OSB’de kurulan 9 işletmede yöremizde çıkarılan bentonit madeninin işlenmesi ve mamül ürün olarak ihraç edilmesi çok değerlidir. Valilik olarak değerli iş insanlarımızın her zaman yanındayız” diye konuştu.

Vali Muammer Erol’un Fatsa OSB ziyareti programına, MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, Fatsa Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Zeki Ardahanlıoğlu, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Fatsa OSB Müdürü Olgun Topkaya eşlik etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika