Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
VALİ SONEL, KİVİ HASADINA KATILDI - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2261 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

VALİ SONEL, KİVİ HASADINA KATILDI

04 Kasım 2021 - 146 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»VALİ SONEL, KİVİ HASADINA KATILDI
VALİ SONEL, KİVİ HASADINA KATILDI

Kendine has aroması, depolama dayanıklılığı ile coğrafi işaret tescili alan ‘Ordu Kivisi’nin hasadına başlandı.‘Ordu Kivisi’nin hasat dönemimin başlaması nedeniyle Vali Tuncay Sonel de kivi hasadında bulunarak, kivi üreticilerinin hasat sevincine ortak oldu.

Altınordu ilçemizin Kökenli mahallesindeki Temel Öztürk isimli üreticinin 3,5 dönümlük kivi bahçesinde, İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Perşembe Ziraat Odası Başkanı TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça ile birlikte kivi hasadında bulunan Vali Tuncay Sonel, bahçe sahibine ve yöredeki üreticilere kivi hasadının hayırlı ve bereketli olması dileğinde bulundu.Kivi’nin, Ordu’nun önemli tarım ürünlerinden birisi olduğunu belirten Vali Tuncay Sonel, “Ordu’muzun önemli bir gelir kaynağı da kivi’dir. Yılda 8500 ton kivi üretiliyor şehrimizde. Ülkemizde kivi üretiminde ilk üçteyiz. 3500 dekar kivi üretim alanımız varken, yine Tarım ve Orman Bakanlığımızın ve DOKAP Başkanlığımızın kaynakları kullanılarak bu yıl 200 dekar daha yaptık. Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün personellerinin gayretli çalışmaları ve kıymetli çiftçilerimizin emekleriyle bu yıl kivi’nin çok daha bereketli olacağına inanıyoruz. Kivi bahçelerinin bakımları çok iyi. Kivi hasadının şehrimize ve ülkemize hayırlı ve bereketli olmasını, çiftçilerimize de bereketli kazançlar getirmesini temenni ediyorum. Biz, Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ziraat Odalarımız, Valiliğimiz, Büyükşehrimizle birlikte yöremiz çiftçilerine desteğe devam edeceğiz.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika