Dolar : Alış : 8.2457 / Satış : 8.2605
Euro : Alış : 10.0284 / Satış : 10.0465
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye13°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 25 Kategoride 1200 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ZAFER Mİ? ŞANS MI?

19 Nisan 2018 - 557 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»ZAFER Mİ? ŞANS MI?
ZAFER Mİ? ŞANS MI?

ZAFER Mİ? ŞANS MI?

Ünye kamuoyunun bildiği üzere geçtiğimiz hafta 15 Nisan Pazar günü Ünye Ticaret Odası başkanlık seçimi vardı. Üç adayın yarıştığı seçimde adaylardan İrfan Akar’ın ekibi, ezici bir üstünlükle  ipi göğüsleyen taraf oldu.

Peki bu beklenen bir zafer miydi? Bana soracak olursanız bu Zafer, hiç de kolay gibi görünmüyordu. Kolay değildi, çünkü karşısında biri eski, diğeri mevcut başkan olmak üzere iki güçlü rakip vardı.

Bu iki güçlü başkanlar karşısında galip gelmek hiç de kolay değildi, herkes seçimin Hasan Şimşek ile Durmuş Zor arasında geçeceğine, İrfan Akar’a ise çok da ihtimal verilmiyordu. Ne de olsa fazla tanınmayan bir insan. Sayın Akar kusura bakmasın, ben bile aday olduktan sonra tanıdım kendisini.

Hal böyle olunca kazanacağına pek ihtimal verilmiyordu Sayın Akar’ın.

Ama Sayın Akar’ın ekibini de kutlamak gerekir, canla başla çalıştılar, hem ekip olarak, hem de bireysel olarak çok asıldılar ve karşılığını da aldılar.

Hasan Şimşek ise çalışmasını ekip den ziyade tek başına yaptı, ekibi sahada pek fazla yoktu, tek başına mücadeleyle de bu kadar olur.

Mevcut başkan Durmuş Zor ise seçime neredeyse hiç asılmadı desem yalan olmaz, çünkü ne bireysel nede ekip olarak sahada hiç yoktu.

Örnek verecek olursam, bende Ticaret Odasına üyeyim ve bizde oyumuz kullandık. Bakın, bana hem Hasan Şimşek’in ekibinden, hem de İrfan Akar’ın ekibinden ziyaretime gelenler oldu, ama Durmuş Zor’un ekibinden işyerimize gelen maalesef olmadı, yalan da olmasın, Zorun ekibinden ismini vermicem, sadece bir kişi telefonla aradı, hepsi o.

Seçim işleri ekip işidir, ekip ruhu olmaz ise ne seçimi olursa olsun kazanamazsınız, bu ruhu ve heyecanı ben sadece İrfan Akar’ın ekibinde gördüm ve karşılığını da zaten aldılar.

Peki şimdi gelelim madalyonun diğer yüzüne yani görünmeyen tarafına. Az önce dedim ya İrfan Akar pek tanınmayan bir iş adamı diye. Nasıl oldu da iki güçlü rakip arasından sıyrılıp, İrfan Akar zafer kazandı, yoksa şans mıydı. Yada dez avantajı, avantaj mı oldu.

Karşısında, ikisi de denenmiş başkanlar, aslında Akar için bir şans mıydı.

Kısa bir araştırma yaptım, 1931 yılında kurulan Ünye Ticaret Odasında,  o günden bu güne Üst üste sadece  2 kişi başkanlık yapmış, ilki Rıza Çuhacı 1961 ile 1978 yılları arasında başkanlık yapmış. Diğeri ise bizlerin yakından bildiği bir isim olan İsmail Hakkı Kara ise 1999 ile 2009 yılları arasında üst üste 2 dönem başkanlık yapmış.

Yani genel olarak baktığımızda Ticaret Odası üyeleri genelde bir isme ikinci defa kolay kolay şans vermiyor, yani hep yenilikten yana olmuş.

Bunun son örneğini 15 Nisan da gördük, üyeler yine yenilikten yana oldular. Buda şunu gösteriyor sayın akarın zaferi, bana göre  %50 ekibi, %50’si şansıyla olmuş.

İster tercih, ister şans olsun adına siz ne derseniz deyin, sonuç itibarı ile Ünye Ticaret Odasının önümüzde ki 4 yıl boyunca başkanı olan Sayın Akar’a yeni görevinde bizlerde başarılar diliyoruz.

Bir daha ki söz sıramda görüşmek üzere

Sağlıcakla ve dostça kalın….

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika