Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
GAZETECİ COŞKUN’A HAPİS CEZASI - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 30.9096 / Satış : 30.9652
Euro : Alış : 33.3931 / Satış : 33.4533
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2134 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

GAZETECİ COŞKUN’A HAPİS CEZASI

13 Mart 2019 - 274 kez okunmuş
Ana Sayfa » olay - asayiş»GAZETECİ COŞKUN’A HAPİS CEZASI
GAZETECİ COŞKUN’A HAPİS CEZASI

Ordu’nun Ünye ilçesinde yıllardır gazetecilik yapan ve aynı zamanda Ünye Gazeteciler Cemiyet Başkanı olan İbrahim Coşkun dönemin Ak parti ilçe başkanının partisine yapmış olduğu ihaneti belgeledi için mahkemelik olmuş ve karar sonrasında 2 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ak parti ilçe başkanı olan Arif Ergün’ün Belediye meclis üyeliği yaptığı dönemde bir oylama sonucunda oyunu kendi partisine değil de başka bir partiye verdiğini ispatlayan gazeteciyi kişilik haklarıma ve özgürlüğüme saldırdı diyerek mahkemeye vermişti.
Gazeteci İbrahim Coşkun ise bu bir gazetecilik başarısıdır, kendi partisine ihanet eden şahsın partinin bir üyesi değil, bizzat başkanı olması haber konusudur, şahıs tekil bir kişi değil halkın önünde olan bir şahıstır ve kamuya mal olan birisidir, bu da bizim için bir haber değeri taşımaktadır” dedi. Bu haber yerel basında geniş yankı bulmuş, ancak diğer gazeteler bu haber sonucunda mahkemece takipsizlik kararı çıkarken Cemiyet Başkanı İbrahim Coşkun’a ise ceza yağdı.

“Ne çektiysek bu İktidar Partisine mensup Milletvekili ve Başkanlarından çekiyoruz diyen Başkan İbrahim Coşkun “Basın özgürlüğü maalesef lafta kalıyor” dedi. Daha öncede Ak Parti Eski Ordu Milletvekili ve şuanda Ak Parti Genel Sekreter yardımcısı Mustafa Hamarat ve kardeşleri hakkında yolsuzluk haberleri yapmış ve yine mahkemelerce bunları kanıtlamasına rağmen ceza almıştı.

Yerelde gazetecilik yapmanın ne kadar zor olduğunu bir kez daha görmüş olduk diyen Başkan İbrahim Coşkun maalesef özgürce haber yapmanın bedeli olarak TCK’nun 136/1 maddesi uyarınca 2 yıl hapse mahkûm edildim” dedi. Adaletin kestiği parmak acımaz deyip önümüzde ki günlerde adalete teslim olacağım dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika