Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ünye Ziraat Odası’na Proje Ofisi Açıldı - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 27.0020 / Satış : 27.0507
Euro : Alış : 28.7571 / Satış : 28.8090
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1969 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünye Ziraat Odası’na Proje Ofisi Açıldı

12 Şubat 2019 - 262 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Ünye Ziraat Odası’na Proje Ofisi Açıldı
Ünye Ziraat Odası’na Proje Ofisi Açıldı

Bir süredir hazırlık aşaması süren ofisin açılışı gerçekleştirildi.

Ünye Ziraat Odası’nın 5. katında yapılan tefrişatın ardından proje ofisi, başta AB projeleri olmak üzere alacağı destek ile bölgenin ekonomik sorunlarına yönelik çalışmalar yürütecek.

“Çiftçilik Bir Meslektir”

Ofisin açılışını gerçekleştiren Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney “Kendi hayat tecrübelerimden, gözlemlerimden şu kanıya vardım: Çiftçiliğin köylülükle eş anlamlandırılmasına son verilerek çiftçinin bir meslek olduğu benimsendiği gün tarım kurtulur. Yani çiftçilik bir meslektir. Köyde oturan herkes çiftçi değildir, her çiftçi de köylü değildir. Bu kavram oluşturulduğunda profesyonellik, Ar-ge, bilinç gibi kavramlar da beraberinde gelecektir.Sizin hazırlamış olduğunuz bu proje de yanlış anlaşılmanın doğru anlaşılmaya yardımcı olacağını düşünüyorum” dedi.

Ünye Belediye Başkanvekili Mehmet Yaşar Sezgül ofisin hayırlı olmasını dileyerek, “Ziraat Odaları üreticimizin her zaman yanında olan sivil toplum kuruluşudur. Bu nedenle üreticilerimize yönelik yaptıkları çalışmaları takdir ediyorum. Bu ofisin de üreticilerimize yönelik yapacağı çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Üretmek, Bir Şeylerin Yetiştiğini Görmek İnsana Mutluluk Katıyor”unye-ziraat-odasina-proje-ofisi-acildi-5

Ak Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı yaptığı konuşmada, “Toprağın insanın dinlendirmesi kadar hiçbir şey dinlendirmiyor. Üretmek, bir şeylerin yetiştiğini görmek insana mutluluk katıyor. Ama maalesef tarım alanlarımızın aşırı derecede küçülmesi, genç nüfusumuzun da farklı alanlarda iş aramalarına sebep oluyor. Özellikle devletimizin, hükümetimizin Dünya’nın sorunu olan toprak alanlarını birleştirmesiyle ilgili çalışmaları, çiftçinin girdi maliyetlerini düşürerek gelirini yükseltmesi çalışmaları da üreticilerimizin nefes almasına yönelik çalışmalar oldu. Küf hastalığı bölgemizin sorunlarından. Bu nedenle küfün olmadığı bölgelerin fındıkları kilo başına 1 TL daha pahallı. Eskiden sahil bölgelerinin fındıkları yüksek kesimde yetişen çakıl fındık diye tabir ettiğimiz fındıktan pahallı iken şimdi ise tersi bir durum söz konusu. Bu da bizim bu bölgede zirai ilaçlama ile ilgili daha fazla çalışma yapmamızı gerektiriyor” dedi.

İlk Proje Ziraat Odası’ndan

Ziraat Odası’na kurulan proje ofisi çalışmalarına hızlı başladı. Ofis Mayıs ayında teslim edecekleri Mesleğim Çiftçilik Projesi’nin tanıtımını da yaptı. 250 Bin Avro’ya kadar destek almayı planladıkları projeyi Ziraat Odası’nda çalışan mühendisler hazırlıyor. Projenin amacı ise ortaokul ve lise çağındaki gençleri profesyonel çiftçilik mesleğine kazandırmak. Ayrıca Tarımsal üretimde ürün verimliği ve tarım ile uğraşan çiftçilerin yaşlı kesiminden orta yaşlı kesimine yükseltmek projenin diğer amaçları arasında yer alıyor.

Ziraat Odası’nın Ar-Ge Proje Ofisi açılışına İl Tarım Müdürü Kemal Yılmaz da katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika