Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ünye’de Sağlık Ocaklarında Ücretsiz Check-Up Dönemi Başladı - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 33.0389 / Satış : 33.0985
Euro : Alış : 36.1143 / Satış : 36.1794
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2285 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünye’de Sağlık Ocaklarında Ücretsiz Check-Up Dönemi Başladı

17 Ekim 2018 - 594 kez okunmuş
Ana Sayfa » sağlık»Ünye’de Sağlık Ocaklarında Ücretsiz Check-Up Dönemi Başladı
Ünye’de Sağlık Ocaklarında Ücretsiz Check-Up Dönemi Başladı

Sağlık Bakanlığı’nın, Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) ücretsiz Check-Up (genel sağlık taraması) dönemi uygulaması devreye girdi.

Ünye’de de başlayan uygulama ile vatandaşlar aile hekimlerinde ücretsiz Check-Up yaptırabilecek. MHRS üzerinden ya da 182 numaralı telefondan alınacak randevularla birlikte vatandaşlar Check-Up yaptıracak.

Check-Up İle Neler Yapılacak

Aile Hekimleri Check-Up uygulamasında kan, tansiyon, EKG, kalp grafisi gibi tahlilleri vatandaşlardan istiyor. Aile Sağlık unyede-ucretsiz-check-up-donemi-basladi-3Merkezlerinde alınan örnekler laboratuvara gönderildikten sonra aile hekimleri hastayı bilgilendiriyor.

Ünye’de Yeni Başladı

Türkiye genelinde uygulamaya konulan ücretsiz genel sağlık taraması (Check-Up) Ünye’de başlarken birçok vatandaş bu uygulamadan yararlandı. Ünye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Saliha Yeşilduman, Aile Sağlığı Merkezlerindeki  ücretsiz Check-Up uygulaması hakkında bilgi verdi.

Check-Up yaptırmak isteyen vatandaşların kayıtlı bulundukları aile hekimine giderek ücretsiz olarak bu hizmetten unyede-ucretsiz-check-up-donemi-basladi-2faydalanabileceklerini ifade eden Dr. Saliha YEŞİLDUMAN, bu tarama programı sayesinde vatandaşlarımıza yaş, cinsiyet ve risk gruplarına göre check-up programlarında uygulanan kan basıncı, kan şekeri, kan kolesterol ve yağ düzeyleri, EKG yani kalp grafisi, idrar tahlilleri, karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri ile kanser taraması hizmetlerinin verilmekte olduğunu ifade etti. Ayrıca Dr. Saliha Yeşilduman, “Aile hekimlerimiz tarafından verilen bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlarımız internetten veya 182 numaralı çağrı merkezimizi arayarak, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden aile hekimlerinden randevu alarak ücretsiz bu programdan istifade edebileceklerdir” dedi.

Bu uygulama ile Sağlık Bakanlığı ASM’lerde yeni bir döneme daha girmiş oldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika