Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Vakalar Tırmanışa Geçti - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Vakalar Tırmanışa Geçti

30 Haziran 2022 - 79 kez okunmuş
Ana Sayfa » sağlık»Vakalar Tırmanışa Geçti
Vakalar Tırmanışa Geçti

Omicron varyantı son haftalarda yeniden kendini göstermeye başladı.

Corona Virüs salgınından tam kurtulduk her şey normale döndü derken, uzmanlardan yapılan son değerlendirmelere göre Omicron Varyantında hızlı bir yükselme söz konusu oldu.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, test sayısı çok düşük olmasına rağmen, vaka sayıları son bir haftada 2,5 kat artarak kendini belli etti.

Corona Virüs Henüz Bitmedi

Ordu Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, son yapılan değerlenmelere göre tespit edilen vaka sayılarının son derece artarak ciddi boyutlara gelmeden önlem alınması gerektiğini ifade etti.

Uzm Dr. Ali Coşkun son dakika yaptığı açıklamalarında şu değerlendirmeleri yaptı;

“Corona Virüs henüz tamamen bitmedi, bu hastalıktan hala ülkemizde ölen var. Özellikle aşısız ve eksik aşılı vatandaşlarımız çok iyi korunmalılar. Maske kalabalık alanlarda hala çok faydalı olur.

Corona virüs tablosunu hem ülkemizde hem dünyada sıkı takip ediyoruz. Son haftalarda Omicron’da bir kıpırdanma gösterse de, elimizde aşı dahil maske silahı var. Yeni varyantlara daha fazla etkili olabilmek için dünyada aşı çalışmaları yapılmaktadır.”

Açıklamalarına önerilerini de ekleyen Coşkun,

“Sürecin sonuna kadar tedbirli olmakta fayda var. Özellikle kalabalık ortamlara giriyorsanız, maske hala en iyi korunma yöntemi.” Diyerek dikkatli olunması gerektiğini açık açık vurguladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika