Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Yatak Kapasitemizi 360’a çıkarırken Yoğun Bakım kapasitemizi de artırdık. - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Yatak Kapasitemizi 360’a çıkarırken Yoğun Bakım kapasitemizi de artırdık.

16 Nisan 2020 - 218 kez okunmuş
Ana Sayfa » sağlık»Yatak Kapasitemizi 360’a çıkarırken Yoğun Bakım kapasitemizi de artırdık.
Yatak Kapasitemizi 360’a çıkarırken Yoğun Bakım kapasitemizi de artırdık.

Ünye Devlet Hastanesinde COVİT-19 Pandemi tedbirleri alındı.

Çin Halk Cumhuriyetinde ortaya çıkan ve tüm dünya için halk sağlığı tehtidi oluşturan Coronavirüs hastalığına (COVİT_19) yönelik Ünye Devlet Hastanesinde de bir çok önlem alındı.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Tamer Kutlu: “İlk olarak salgının büyümemesi için hastane içerisinde sosyal mesafe kuralı doğrultusunda bekleme koltuklarının sayısını azaltılarak birbirine yakın olanlar uzaklaştırdık. Dar koridorlardaki koltuklar ise tamamen kaldırdık. COVİT-19 şüphesi nedeniyle müracaat eden hastalar için izole servisler oluşturduk. Bu hastaların kullandığı asansöründen, geçtiği koridora kadar özel olarak düzenledik. Hastane giriş kapılarında hastaneye gelen tüm hastaların ve yakınlarının ateşi ölçülerek temas öykülerini sorgulamaya başladık. Yine hastanemize gelen tüm vatandaşlarımıza maske veriyoruz. Personelimiz ve hastalarımız için yeterli sayıda kişisel koruyucu ekipman temin ettik. Hastane içerisinde periyodik olarak dezenfeksiyon çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Yatak Kapasitemizi 360’a çıkarırken Yoğun Bakım kapasitemizi de artırdık.

Ordu İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Mustafa Kasapoğlu’nun destekleriyle 330 olan yatak kapasitesinin de artırıldığını belirten Kutlu: ”Pandemi ile mücadelede daha etkin olabilmek için Sağlık Bakanlığımıza müracaat ederek yatak kapasitemizi 360 olarak tescilini aldık. Tüm odalarımız tuvaleti, banyosu içerisinde olan nitelikli odalardan oluşmaktadır. Toplamda 18 yataklı olan 2. seviye yoğun bakım ünitesine 18 yatak daha ilave ederek 36 yatağa çıkarmış bulunmaktayız. Son olarak 12 yataklı 1. Seviye Yoğun Bakım Ünitesi açmak için gerekli çalışmaları başlattık. Böylelikle mevcutta bulunan 10 yataklı 3. Seviye Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi ve 5 yataklı 1. Seviye Yenidoğan Ünitesi ile birlikte toplamda 63 yataklı yoğun bakım kapasitesine ulaşmış bulunmaktayız” açıklamalarında bulundu.

Bu zor günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz.

COVİT-19 salgını ile mücadele sürecinde sağlık çalışanlarımıza çok büyük görevler düşüyor. Temizlik personelinden güvenlik görevlisine, hemşiresinden doktoruna kadar tüm sağlık çalışanlarımızla birlikte üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız. İyileşip taburcu ettiğimiz hastalarımız bizlere büyük umut veriyor. Ayrıca devlet büyüklerimiz, belediyemiz, sivil toplum kuruluşlarımız, çok kıymetli vatandaşlarımız, iş adamlarımız, ev hanımlarımız ve adını sayamadığım birçok kurum ve kuruluştan büyük destekler gelmektedir. Bizlerden desteğini esirgemeyen ve her zaman yanımızda olan kıymetli vatandaşlarımıza, tüm kurum ve kuruluşlarımıza sağlık çalışanları adına şükranlarımı sunuyorum. Sağlık çalışanlarımızın moral seviyesi oldukça iyi durumda. Bu zor günleri hep birlikte aşacağımıza inanıyorum. Tüm vatandaşlarımızı daima tedbirli olmaya, kurallara mutlaka uymaya ve evde kalmaya davet ediyorum“ şeklinde sözlerini tamamladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika