Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
CURİ DERESİ HAVZASINA 5 BİN KIRMIZI BENEKLİ ALABALIK SALINDI - Ünye Haber Takip
...
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2285 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

CURİ DERESİ HAVZASINA 5 BİN KIRMIZI BENEKLİ ALABALIK SALINDI

29 Haziran 2024 - 12 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»CURİ DERESİ HAVZASINA 5 BİN KIRMIZI BENEKLİ ALABALIK SALINDI
CURİ DERESİ HAVZASINA 5 BİN KIRMIZI BENEKLİ ALABALIK SALINDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü iş birliğiyle “Ordu İlinde Su Kaynaklarını Balıklandırma Projesi” kapsamında Çaybaşı ve Akkuş ilçelerinde bulunan Curi Deresi Havzası’na kırmızı benekli alabalık yavrusu bırakıldı.

Doğayı korumak, doğal ortamın ve su kaynağının balık popülasyonunu arttırmak amacıyla hayata geçirilen “Ordu İlinde Su Kaynaklarını Balıklandırma Projesi” ile Ordu’nun dere ve akarsularına 20 bin adet kırmızı benekli alabalık yavrusu bırakılacak.

2021 yılında Turnasuyu Irmağı ve Çambaşı Yaylası’ndaki derelerde uygulanan çalışmanın devamında Çaybaşı ilçesi İlküvez Mahallesi’nde Curi Deresi’ne 5 bin adet kırmızı benekli alabalık salınımı yapıldı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Curi Deresi Gökçegelin Şelalesi’nin bulunduğu su kaynağına ilçe muhtarlarıyla birlikte binlerce kırmızı benekli alabalık yavrusunu dereye bıraktı.

Başkan Güler, burada yaptığı açıklamada, “Burası bir tabiat harikası. Daha evvelden 50 bin alabalığın salınımını yapmıştık. Bu yıl da Gökçegelin Şelalesi’nin bulunduğu alana 5 bin adet alabalık yavrusu saldık. Burada bir farkındalık oluşturmak amacıyla muhtarlarımız, derneklerimizle birlikte yapıyoruz. Burayı yeni tesislerle daha güzel bir hale getireceğiz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika